Aparaty słuchowe | Badania słuchu

Ochronniki słuchu

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo hałas w miejscu pracy potrafi zniszczyć słuch.

W tej kwestii nie można oszczędzać i warto zainwestować w indywidualne ochronniki słuchu, wyposażone w dostosowane do panującego hałasu filtry. Zatrzymują one niebezpieczny hałas, ale pozwalają na swoboda komunikację pomiędzy pracownikami.

Na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych ochronników słuchu, które w niskim stopniu niwelują hałas lub też na tyle mocno wygłuszają, że uniemożliwiają komunikację i słyszenie tego co się dzieje za plecami pracownika, mogąc tym samym prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Przygotowałam specjalny program dla przedsiębiorstw produkcyjnych, zapewniający fachową pomoc w kwestii ochrony słuchu na stanowiskach pracy.

Po określeniu poziomu hałasu, możliwe jest dobranie odpowiednich filtrów przeciwhałasowych.

Osoba, dla której ma zostać przygotowany ochronniki słuchu, po sprawdzeniu stan przewodu słuchowego, będzie miał wykonany wycisk z ucha potrzebny do wykonania indywidualnej wkładki ochronnej.

Czas potrzebny na wykonanie badania oraz wycisku to ok. 20 minut.

 

Ochronnik słuchu

Ochronniki wykonane są z trwałych materiałów. Ochronnik na prawe i lewe ucho różnią się kolorem, przez co nie pomylisz się co do tego, na które ucho powinien zostać założony.

Zaopatrzone są w sznurek, który zabezpiecza je przed zagubieniem.

Ochronniki słuchu powinny być również stosowane przez muzyków, by ochronić ich najcenniejszy zmysł.

Ochronniki słuchu
Ochronniki słuchu
Ochronnik słuchu